Olej kokosowy i jego wpływ na zęby. Jak stosować?

mycie zębów olejem kokosowym

Olej kokosowy i jego wpływ na zęby. Jak stosować?

Czy wiesz, że codzienne mycie zębów tradycyjną pastą wcale nie jest zdrowe? Nie oznacza to, że masz przestać myć zęby! Po prostu popularne i powszechnie dostępne preparaty zawierają w swoim składzie fluor, substancje spieniające, smakowe, a często też wiele związków bakteriobójczych, które bardzo niekorzystnie wpływają na Twoje zdrowie. Jak zatem zadbać o prawidłową higienę jamy ustnej bez negatywnych konsekwencji? Rozwiązaniem ma być mycie zębów olejem kokosowym.

Spis treści:

Olej kokosowy a zęby

Zanim przedstawimy Ci zasady, jak stosować olej kokosowy na zęby oraz to, co tak naprawdę daje takie działanie, to konieczne jest zwrócenie uwagi na najważniejszą kwestię, czyli na jego jakość. Pozytywne efekty będziesz mógł osiągnąć dopiero wtedy, gdy sięgniesz po olej kokosowy organiczny, a do tego nierafinowany. Musi on być także tłoczony na zimno. Koniecznie zwróć uwagę na jego skład, gdyż nie może zawierać żadnych dodatków czy ulepszaczy. Dopiero takim olejem kokosowym warto zastąpić pastę do zębów.

Olej kokosowy a zęby – działanie

Badania wskazują na to, że olej kokosowy może pozytywnie wpłynąć nie tylko na nasze zęby, ale też na higienę całej jamy ustnej. W szczególności odnotowano następujące zalety stosowania oleju kokosowego na zęby:

  • likwidowanie nieświeżego oddechu,
  • wzmocnienie dziąseł oraz samych zębów,
  • zahamowanie próchnicy,
  • eliminacja problemu krwawiących dziąseł,
  • leczenie stanów zapalnych występujących w jamie ustnej,
  • wybielanie zębów.

Warto podkreślić, że mycie zębów olejem kokosowym pozytywnie wpływa na cały organizm, gdyż sprawia, że podnosi się jego odporność. Wszystko dlatego, że tłuszcz działa antybakteryjnie i antywirusowo, co sprawia, że w naturalny sposób blokuje rozwój drobnoustrojów, a co za tym idzie, staje się świetną tarczą.

Jak widzisz, gdy postawisz na olej kokosowy na zęby, to możesz sporo na tym zyskać. Kluczowe jest jednak prawidłowe działanie.

olej kokosowy na zęby

Olej kokosowy na zęby – jak stosować?

Pewnie zastanawiasz się teraz, na czym polega ta metoda i jak stosować olej kokosowy na zęby. Cały proces jest naprawdę bardzo prosty i wymaga minimum zaangażowania. Oto co musisz zrobić:

  • Odmierz łyżeczkę oleju i przy jej pomocy zacznij płukać jamę ustną. Najlepiej, aby cały proces trwał 20 minut.
  • W tym czasie postaraj się rozprowadzić olej kokosowy na zęby. Jak stosować go prawidłowo? Dobrym pomysłem będzie wręcz cedzenie oleju przez zęby.
  • Koniecznie nie połykaj oleju. Wypluj go po 20 minutach i przepłucz dokładnie gardło ciepłą wodą. Później umyj zęby.
  • Najlepiej, jeśli będziesz stosować olej kokosowy do zębów na czczo.

Olej kokosowy a białe zęby

Olej kokosowy wspaniale wybiela zęby, dlatego też warto samodzielnie przygotowywać z niego pastę do zębów. W jaki sposób? Wystarczy, że wykorzystasz w tym celu 7 łyżek oleju kokosowego, 7 łyżek sody oczyszczonej i ewentualnie ulubiony olejek eteryczny, np. miętowy. Taka pasta do zębów będzie nie tylko zaskakująco skuteczna, ale też bezpieczna.

Zresztą wybielanie zębów olejem kokosowym na pewno nie zaszkodzi szkliwu czy dziąsłom. Ten naturalny środek może wreszcie zapewnić Ci wymarzony, śnieżnobiały uśmiech. Codzienne płukanie i mycie zębów olejem kokosowym sprawia, że zauważysz pierwsze efekty już po około 1-2 tygodniach.

Wybielanie zębów olejem kokosowym jest w pełni bezpieczne i nie wywołuje efektów ubocznych, więc koniecznie wypróbuj tę metodę u siebie. Sprawdź też koniecznie nasze inne metody na wybielanie zębów w domu!

Share this post