Domowe sposoby wybielania zębów, których nie znałeś

Domowe sposoby wybielania zębów, których nie znałeś

Zastanawiałeś się kiedyś,jak wybielić zęby domowym sposobem? Jeśli tak, z całą pewnością słyszałeś już o najróżniejszych  – czasem nieco kontrowersyjnych – metodach. Wybielanie zębów bananem, olejem kokosowym czy słonecznikowym, sodą oczyszczoną albo mlekiem już zapewne przestało Cię dziwić. Można by wymieniać internetowe metody na to, by Twoje zęby były olśniewająco białe. Jaka jest ich skuteczność w rzeczywistości? Czy to w ogóle ma sens? Oraz – przede wszystkim – czy faktycznie można uzyskać hollywoodzki uśmiech bez wychodzenia z domu?

Spis treści:

Wybielanie zębów  – domowe metody to nie tylko soda!

Na samym początku warto zaznaczyć, że istnieją inne domowe sposoby na białe zęby, które niekoniecznie zakładają używanie produktów spożywczych. Być może olej kokosowy czy soda oczyszczona są modne i wydają się łatwo dostępne, ale warto zastanowić się nad tym, jaki może być ich wpływ na Twoje zdrowie. Olej kokosowy ma niską skuteczność wybielania, ale jest przynajmniej bezpieczny dla jamy ustnej i zębów. Niestety nie można tego samego powiedzieć już o sodzie, która potrafi mocno zniszczyć szkliwo  – dlatego warto uważać na przepisy, które znajduje się w internecie. Mimo że brzmią interesująco, łatwo i bezproblemowo, mogą zmusić Cię do późniejszych – a przecież tak niechcianych! – wizyt u dentysty.

Czy pasta wybielająca jest skuteczna?

Co zatem można zrobić, by skuteczne wybielanie zębów w domu było możliwe? Istnieją nieco bardziej profesjonalne i zalecane przez specjalistów metody. Na pewno należy zaliczyć do nich pastę wybielającą  – jednak i tutaj zachowaj rozwagę. Pisaliśmy kiedyś o tym, co to jest współczynnik RDA i dlaczego powinno zwracać się na niego uwagę podczas zakupu pasty. Jeśli będzie za wysoki, możesz narazić swoje zęby na nadwrażliwość, a siebie na nieprzyjemne przejścia z gorącymi i zimnymi napojami. 

Domowe sposoby na białe zęby  – lampa LED

Ostatnio ogromną popularnością cieszy się naświetlanie zębów specjalistyczną lampą LED. Jednak cena takiego zabiegu może przerażać. A co gdybyśmy powiedzieli Ci, że możesz to wszystko zrobić w domu? Właśnie dlatego, że myślimy o wszystkich osobach, którym zależy na domowym wybielaniu zębów, w naszej ofercie znalazła się naprawdę innowacyjna nakładka na zęby z diodami LED. Co jest w niej niezwykłego? Możesz ją zasilać swoim telefonem (niezależnie od jego typu  – w zestawie znajdziesz końcówki do każdego modelu). Moc 16 diod LED naprawdę może zdziałać cuda. A to wszystko bez wychodzenia z domu i za rozsądną cenę  – brzmi nieco lepiej niż wybielanie zębów cytryną, prawda?

Wybielanie zębów w domu a ekologia 

Nie da się ukryć, że znaczna część domowych sposobów wybielania jest motywowana poszukiwaniami ekologicznych, praktycznych i skutecznych rozwiązań. I bardzo dobrze  – oznacza to, że najwyższa pora, by przemysł beauty również zaczął wspierać planetę, ułatwiając dostęp do przyjaznych naturze produktów. Nieustannie jednak przypominamy, że domowe sposoby na białe zęby muszą być bezpieczne i nieinwazyjne dla szkliwa oraz jamy ustnej. W końcu co to za zero waste, gdy później trzeba będzie przeprowadzić leczenie?

To może czarny proszek do wybielania zębów?

Jak wybielić zęby domowym sposobem? Jednym z pierwszym produktów, który wprowadziliśmy do sklepów, był proszek do wybielania zębów z węglem aktywnym. Jest w 100% ekologiczny i wykonany z organicznych składników, vegan friendly oraz cruelty free. W jego składzie znajdziesz węgiel aktywny, który nie ingeruje w szkliwo ani w strukturę zębów, a przy tym działa oczyszczająco. Glinka bentonitowa z kolei wybiela, a mięta i ekstrakt z pomarańczy gwarantują świeży oddech, orzeźwiający smak i wygładzenie szkliwa. Takie domowe wybielanie zębów jest nie tylko skuteczne, lecz także przyjazne środowisku. A jeśli masz jakieś pytania  – serdecznie zapraszamy do kontaktu, z przyjemnością podzielimy się wiedzą na temat naszych produktów i nie tylko.

Pamiętaj, by domowy sposób na wybielenie zębów, który wybierzesz, był sprawdzony i bezpieczny  – w ten sposób unikniesz niepożądanych komplikacji. Zajrzyj na naszego bloga po więcej inspiracji. Jeśli zdecydujesz się na wybielanie, przyda Ci się nieco informacji o tym, jak wygląda biała dieta po wybielaniu zębów.

Share this post