Wybielanie zębów światłem LED – jak to działa?

Wybielanie zębów światłem LED – jak to działa?

Marzysz o Hollywoodzkim uśmiechu, ale nie jesteś pewien, jak się do tego zabrać? Masz złe doświadczenia z pastami, które ścierały Ci szkliwo zamiast wybielać? To jak najbardziej zrozumiałe. Poza tym nie każdemu odpowiada używanie pasków do wybielania zębów, past wybielających czy nawet proszków węglowych. Na szczęście współczesna stomatologia jest na tyle rozwinięta, że wybielanie zębów światłem LED nie dziwi już nikogo. Czy używanie tego sposobu jest bezpieczne? W tym artykule rozprawimy się ze wszystkimi mitami na temat wybielania LEDowego!

Spis treści:

Lampa do wybielania zębów: działanie

Warto wiedzieć, że wybielanie zębów lampą LED jest całkowicie bezbolesne i nie uszkadza szkliwa. Jak przebiega taki proces? Wybrana lampa (czy to LED, czy Beyond) emituje niebieskie światło o wysokiej częstotliwości. Aktywuje ono żel wybielający, który nakłada się na zęby. Co ważne, akcelerator takiej lampy jest opracowany w taki sposób, by podczerwone światło nie było w ogóle emitowane. Dzięki temu zęby i dziąsła się w ogóle nie nagrzewają i stan zapalny nie stanowi zagrożenia.

Wybielanie zębów światłem LED w domu czy u dentysty?

Do tej pory zabieg wybielania zębów przy użyciu światła LED był możliwy wyłącznie w gabinetach dentystycznych. Wiązało się to jednak bardzo często ze stresem i wysokimi kosztami zabiegów, a do tego trzeba było trafić na naprawdę dobrego stomatologa, który posługuje się profesjonalnym sprzętem, by nie narazić swojego szkliwa na uraz.

Do plusów zabiegu wykonywanego w dobrym gabinecie dentystycznym należy na pewno zaliczyć profilaktyczne badanie zębów, które wykonuje się przed samym wybielaniem. Stomatolog oceni także, czy ewentualne wypełnienia czy plomby należy wymienić, by po wybielaniu nie odróżniały się od naturalnego szkliwa. Należy bowiem pamiętać, że sztuczne materiały nie wybielają się razem z zębami.

Teraz możesz wykonać taki zabieg w swoim własnym domu: jest na pewno dużo przyjemniejszy i mniej stresujący, do tego można wykonywać go częściej i nie martwić się o budżet. Przy użyciu dobrej jakości sprzętu, takiego jak nakładka wybielająca na zęby LED od Coco Glam, nie trzeba się martwić w zasadzie o żadne skutki uboczne. Zawsze warto jednak odwiedzić dentystę, by upewnić się, że szkliwo jest w odpowiednim stanie.

Przeciwwskazania do zabiegów

Pamiętaj, że nie każdy okres w Twoim życiu sprzyja wybielaniu zębów przy użyciu tej metody. Czy wybielanie zębów światłem led jest szkodliwe? Oczywiście, że nie, ale warto zapoznać się z listą przeciwwskazań – jak przy każdym zabiegu.

  • ciąża i karmienie piersią. Ponieważ badania nie wykazały jeszcze jednoznacznego wpływu preparatów wybielających na zdrowie dziecka, lepiej unikać tego połączenia.
  • choroby ogólne: cukrzyca, choroby nowotworowe, epilepsja;
  • stany zapalne jamy ustnej, takie jak afty czy nadżerki;
  • alergia na preparaty do wybielania;
  • wiek poniżej 16. roku życia.

Wybielanie lampą LED a dieta

Aby utrzymać efekt wybielania, po zabiegach dobrze jest trzymać się tzw. „białej diety” – więcej o niej pisaliśmy w artykule o tym, jakie produkty przebarwiają zęby. W dużym skrócie: powinieneś jeść takie produkty, które nie przebarwiają zębów. Kawa, herbata i czerwone wino są zdecydowanie pierwsze na liście produktów zakazanych. Jeśli lubisz wędliny, zdecyduj się na te drobiowe. Pieczywo powinno być jasne, podobnie jak makarony i ryż – należy jednak pamiętać, że to źródła prostych węglowodanów, dlatego nie należy z nimi przesadzać. Jogurt z musli i jasnymi owocami będzie fantastyczny na śniadanie, risotto z pysznymi dodatkami – na obiad, a na kolację zaserwuj sobie sałatkę z pysznymi warzywami – byle nie z burakami, które bardzo lubią zabarwiać szkliwo. Jeśli chodzi o napoje, zdecydowanie postaw na wodę. I – co niezwykle ważne – zapomnij o papierosach!

Wybielanie zębów lampą LED z Coco Glam? Tak!

Wystarczy zerknąć na nasz Instagram, by zobaczyć dziesiątki kobiet zadowolonych z wybielania LEDowego. Do tego dzięki ładowaniu przy pomocy telefonu możesz używać zestawu w zasadzie wszędzie: w domu, w samochodzie, podczas przerwy w pracy. Przetestuj kurację przez 7 dni i koniecznie pokaż nam efekty!

Share this post