Czy pasta z węglem wybiela zęby? Fakty i mity

Czy pasta z węglem wybiela zęby oraz kobieta w ręczniku myjąca zęby na zewnątrz

Czy pasta z węglem wybiela zęby? Fakty i mity

Węgiel aktywny od kilku lat święci triumfy w kosmetyce. Wykorzystuje się go głównie jako składnika pielęgnacyjnego przy problemach skóry tłustej i mieszanej, dzięki swoim absorpcyjnym zdolnościom. Skoro zatem tak świetnie potrafi pochłaniać toksyny i zanieczyszczenia ze skóry, czemu by nie wykorzystać tych właściwości w przypadku wybielania zębów? Czy w takim razie wybielanie zębów pastą z węglem aktywnym faktycznie działa? Sprawdźmy!

Spis treści:

 • Moda na wybielanie zębów pastą i innymi preparatami
 • Czy pasta z aktywnym węglem wybiela zęby?
 • …czy można wybielić zęby pastą w domu?
 • Mity o wybielaniu zębów pastą z węglem
 • Węgiel węglowi nierówny
 • Moda na wybielanie zębów pastą i innymi preparatami

  Moda na piękny uśmiech chyba nigdy nie była tak duża, jak obecnie. Ogromna w tym zasługa social mediów i influencerów, którzy co rusz przedstawiają nowinki z kosmetycznego świata w coraz bardziej kreatywny sposób, któremu często nie sposób się oprzeć. Pięknie wyglądające dziewczyny na zdjęciach, których lśniącego uzębienia pozazdrościć mógłby im każdy z nas, mogą wywierać znaczny wpływ na społeczeństwo.

  Z jednej strony uznamy to za kompletną głupotę, z drugiej jednak trzeba przyznać, że promowanie zdrowego uśmiechu nie jest wcale tak infantylne, jak mogłoby się wydawać. Rynek oferuje mnóstwo środków, dzięki którym możemy zadbać o swój uśmiech, w tym także wybielić zęby pastą lub innymi preparatami bez wizyt w gabinetach stomatologicznych. Grunt jednak, by wybrać sposób właściwy i skuteczny.

  Czy pasta z aktywnym węglem wybiela zęby?

  Tutaj nie ma niestety jednoznacznej odpowiedzi. Patrząc na fakty i mity, można by śmiało stwierdzić, że wybielanie zębów pastą z węglem aktywnym to jedna z najlepszych metod. Z drugiej jednak strony zawsze warto mieć na uwadze to, czy w takiej paście występuje fluor. Choć w dużych dawkach może być niebezpieczny, tak w przypadku wybielania zębów pastą z węglem jego niskie stężenie może być kluczowym składnikiem zapobiegającym powstawaniu ubytków i gwarantującym moce zęby. Zatem…

  …czy można wybielić zęby pastą w domu?

  Zdecydowanie tak. Jak już wspomnieliśmy, rynek oferuje mnóstwo preparatów i urządzeń, dzięki którym w bezbolesny i prosty sposób możesz zrobić to w domu. Począwszy od produktów takich jak paski wybielające zęby, aż po proszki czy pasty z węglem aktywnym do wybielania. Najważniejsze jednak, by zawsze przestrzegać zasad, o których producenci piszą na opakowaniach swoich produktów.

  Mity o wybielaniu zębów pastą z węglem

  Węgiel w kontekście higieny jamy ustnej stosowany był już przez starożytnych Greków, od których wywodzi się przecież większość europejskiej kultury. Choć do niedawna stosowany był głównie jako preparat medyczny zwalczający dolegliwości żołądkowe, tak teraz nie znajdziemy półki w drogerii, na której nie stałyby preparaty z tym składnikiem, choćby pasty do wybielania zębów. Jego wiążące właściwości pozwalają z łatwością usuwać toksyny i bakterie z organizmu, a dzięki temu, że tworzy ochronną warstwę na błonie śluzowej, może chronić ją przed działaniem szkodliwych dla organizmu substancji. 

  Węgiel aktywny stosowany jako składnik w preparatach stomatologicznych służących wybielaniu zębów pomaga doskonale oczyścić jamę ustną oraz wybielić uzębienie w całkowicie bezpieczny sposób. Jest substancją nietoksyczną dla ludzi i nieszkodliwą dla zębów, ponieważ nie pochłania minerałów. Dodatkowo nie ingeruje w ich strukturę oraz szkliwo zębów.

  Warto przy tym mieć na uwadze, by takie preparaty, również służące do wybielania zębów pastą z węglem aktywnym stosować nie dłużej niż 14 dni – zawsze zaznaczamy to również na opakowaniach naszych produktów.

  Węgiel węglowi nierówny

  Wystarczy popatrzeć tylko na nasze produkty, takie jak proszki z węglem aktywnym. Wykorzystujemy w nich wyłącznie aktywny węgiel organiczny z drzewa kokosowego, który nie tylko myje zęby, ale i wzmacnia szkliwo, skutecznie oczyszczając jamę ustną. A to wszystko bez udziału substancji chemicznych i polepszaczy, które mogłyby negatywnie wpłynąć na stan zębów.

  Jak doskonale widać odpowiedź na pytanie, czy pasta z aktywnym węglem wybiela zęby jest twierdząca, przy czym musi być to produkt odpowiedniej jakości i stosowany zgodnie z zaleceniami producenta.

Share this post