Co jeść po wybielaniu zębów? 5 sprawdzonych produktów

co jeść po wybielaniu zębów

Co jeść po wybielaniu zębów? 5 sprawdzonych produktów

Jedzenie po wybielaniu zębów powinno opierać się na produktach, które nie pozostawiają osadów i nie zawierają barwników. Dzięki temu, że będziesz zwracać uwagę na to, co spożywasz tuż po zabiegu, uzyskany efekt stanie się trwalszy. Zatem nie bagatelizuj tego, co można jeść po wybielaniu zębów i zbuduj dietę na podstawie produktów, które zaproponowaliśmy.

Spis treści:

Dieta tuż po zabiegu wybielania zębów

Specjaliści wskazują na to, że po zabiegu wybielania, konieczne jest zrezygnowanie z jedzenia produktów, które mogłyby zabarwić zęby. Czy to oznacza, że już nigdy nie będziesz mógł napić się coli, czerwonego wina czy zjeść ulubione wiśnie? Oczywiście, że nie. Kluczowe jest jednak wstrzymanie się od tego typu produktów przez okres od 7 do 14 dni po wykonanym wybielaniu. Najbardziej narażone na ponowne zabarwienie będą Twoje zęby do 48 godzin po zabiegu. Jednak znacznie lepsze efekty uzyskasz, kiedy przez ok. 2 tygodnie postawisz na tzw. białą dietę.

Więcej szczegółowych informacji na temat tego, na czym polega biała dieta i jakie posiłki przygotowywać po wybielaniu zębów, znajdziesz w innym naszym artykule.

co jeść po wybielaniu zębów

Co jeść po wybielaniu zębów? 5 produktów, które warto wybierać

Białe warzywa

Koniecznie nie porzucaj na ten czas warzyw, bo są bogatymi źródłami wielu witamin i wartości odżywczych, których Twój organizm potrzebuje, aby prawidłowo się rozwijał. Kiedy nie wiesz, co można jeść po wybielaniu zębów, to kieruj się właśnie białym kolorem. Wybierz kalafior, białą kapustę, białą rzodkiew, białą fasolę, białe szparagi czy korzeń selera. Jeśli je obierzesz, to raz na kilka dni możesz zjeść też cukinię i ogórki.

Kasza

Kolejnym produktem, z którego możesz zrobić wiele smacznych potraw, jest kasza. Zwróć uwagę na to, że dostępnych jest naprawdę wiele jej rodzajów. Jednego dnia możesz postawić na kuskus bądź na kaszę jęczmienną, a innego na kaszę jaglaną.

Nabiał

Przez te 14 dni po wybielaniu zębów koniecznie musisz zaprzyjaźnić się z nabiałem. Szalej z takimi produktami jak ser twarogowy, ser kozi czy przepyszna mozzarella. Kiedy będziesz miał ochotę na przekąskę, to postaw na jogurt naturalny, maślankę czy też na kefir naturalny.

Kokosy

Jeśli chcesz odrobinę urozmaicić swoją białą dietę po wybielaniu, to doceń egzotyczny smak kokosów. Zwróć uwagę szczególnie na takie produkty, jak mleczko kokosowe, z którego wykonasz wiele pysznych dań oraz po prostu na wiórki kokosowe.

Mięso

Zastanawiasz się, co jeść po wybielaniu zębów? Możesz zaszaleć z mięsem! W szczególności doskonale sprawdzi się mięso z kurczaka czy też koniecznie białe mięso ryb. Jednak zrezygnuj na ten czas z panierki!

Co pić po wybielaniu zębów?

Przez ok. 14 dni lepiej unikaj picia kawy, herbaty czy coli. Jednak nie oznacza to, że przez ten czas możesz pić jedynie wodę (najlepiej niegazowaną). Poszukaj w sklepie napojów, które są białe bądź przejrzyste. Możesz też wykonać i pić lekki kompot. Ciekawą i bardzo zdrową alternatywą jest też woda kokosowa. Jeśli masz ochotę na jakiś słodki napój, to raz na jakiś czas możesz zdecydować się na Sprite. Wśród alkoholi dozwolone będzie białe wino.

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, co jeść po wybielaniu zębów, aby mieć pewność, że zabieg da Ci efekt, o którym marzysz.

Share this post