Mycie zębów węglem aktywnym – jak często to robić?

Mycie zębów węglem aktywnym – jak często to robić?

Węgiel aktywny do zębów to składnik, który ma ogromnie pomocne właściwości przy wybielaniu szkliwa. Mycie zębów węglem aktywnym sprawia, że wszelkiego rodzaju szkodliwe substancje i zanieczyszczenia są pochłaniane, a niechciane bakterie nie rozwijają się w jamie ustnej. Nie bez powodu węgiel aktywny wykorzystuje się między innymi w filtrach do wody. Warto dodać, że jest całkowicie nietoksyczny, nie powoduje demineralizacji, nie ingeruje w szkliwo ani strukturę zęba. Jednym słowem: jest po prostu bezpieczny. Jeśli miewasz problemy z przebarwieniami spowodowanymi przez osad po kawie, herbacie czy winie, a nawet papierosach, wybielanie zębów węglem aktywnym będzie świetnym sposobem na piękniejszy uśmiech.

Jaka jest skuteczność mycia zębów węglem aktywnym?

Odpowiedź na to pytanie jest krótka i jednoznaczna: wysoka. Natomiast nie możesz mieć złudzeń, że naturalne wybielanie po jednym razie przyniesie wymarzone efekty i hollywoodzki uśmiech. Dzięki temu, że nie używasz chemii i nieprzyjaznych naturze środków, możesz w bardzo prosty sposób zyskać zdrowe i lśniąco białe szkliwo. Pamiętaj jednak o kilku zasadach, a przede wszystkim o tym, że potrzeba po prostu… czasu. Jak wybielić zęby węglem? Podpowiadamy, jak to zrobić.

Najważniejsze zasady wybielania zębów węglem aktywnym

  • Myj zęby rano i wieczorem  – nie tylko węglem aktywnym, lecz także tradycyjną pastą. To, że wybielasz zęby, to jeszcze nie wszystko. Musisz też zadbać o odpowiednią higienę jamy ustnej.
  • Pamiętaj, że jeśli Twoje szkliwo ma naturalnie szczególnie żółty odcień, stosowanie węgla aktywnego do wybielania zębów może przynieść mniejsze rezultaty niż te, których oczekujesz. Naturalne metody działają w sposób nieinwazyjny, dlatego jeśli oczekujesz  – skonsultuj się wówczas z dentystą, który podpowie Ci, jakie są inne sposoby wybielenia uśmiechu.
  • Jak często myć zęby węglem aktywnym? Systematyczność przy wybielaniu zębów to tak naprawdę klucz do wymarzonych efektów i o kilka poziomów bielszych zębów. Dlatego zalecamy stosowanie produktów tego typu rano i wieczorem, przez dłuższy czas, minimum 2-3 miesiące.

Jak myć zęby węglem aktywnym?

To proste: zmocz szczoteczkę i nałóż na nią odrobinę proszku, w którego skład wchodzi węgiel aktywny do zębów. Dalej szkół jest kilka  – my polecamy szczotkować zęby bardzo delikatnie, kolistymi ruchami, uważając na to, by nie wcierać węgla w szkliwo, a jedynie nakładać go i rozprowadzać. 

Kiedy zęby będą wyszczotkowane, pozostaw węgiel jeszcze na ok. 2 minuty  – potem po prostu wypłucz usta i umyj zęby swoją ulubioną pastą (pamiętaj jednak o tym, jaki Twoja pasta ma współczynnik RDA!)

Jak myć zęby węglem aktywnym?

Węgiel aktywny do zębów a nadwrażliwość szkliwa

Częstym pytaniem wśród osób, które zastanawiają się nad myciem zębów węglem, jest nie tylko to, jakie będą efekty, ale też to, jakie wiąże się z tym ryzyko. Często można się spotkać ze stwierdzeniem, że węgiel aktywny powoduje podrażnienia, nadwrażliwość szkliwa i tym podobne efekty uboczne. Prawda jest jednak taka, że to ryzyko wystąpi wyłącznie wówczas gdy będziesz mocno trzeć zęby zamiast delikatnie wmasowywać czy szczotkować kolistymi ruchami. Węgiel ma postać drobnego miału, dlatego polecamy przede wszystkim delikatne stosowanie, zgodne z opisem na stronie i opakowaniu.

Wybielanie zębów węglem – dla kogo?

Domowych sposobów na wybielenie zębów jest bez liku. Jednak te mniej sprawdzone, chociażby takie jak wybielanie zębów sodą, mogą doprowadzić do nadwrażliwości i bólu. Więcej o tym piszemy w artykule, gdzie opisujemy domowe sposoby wybielania zębów

Wybielanie zębów węglem sprawdzi się przede wszystkim dla tych osób, które chcą upiększyć swój uśmiech i usunąć przebarwienia po kawie czy herbacie, jednocześnie nie stosując wymagających, ryzykownych i kosztownych metod. Warto przypomnieć, że jeżeli masz naturalnie mocno żółte zęby, to węgiel może przynieść mniej zjawiskowe efekty niż się spodziewasz. Najlepiej zadziała na osobach, które mają przebarwienia i chcą wrócić do  naturalnie jaśniejszego koloru szkliwa. Węgiel aktywny Coco Glam to naturalny środek wybielający, nie tylko wegański, lecz także cruelty free (co oznacza, że nie był testowany na zwierzętach). Dzięki temu możesz mieć pewność, że dbając o swój uśmiech, nie krzywdzisz natury.

Share this post