Metody wybielania zębów – którą wybrać?

Metody wybielania zębów – którą wybrać?

Z pewnością wielu z nas marzy o śnieżnobiałym, hollywoodzkim uśmiechu, jakim mogą się pochwalić Julia Roberts czy George Clooney. W końcu zadbane włosy, paznokcie czy zęby są naszą wizytówkę. Wiele jednak czynników wpływa na to, że kolor naszych zębów pozostawia wiele do życzenia. Częste picie kawy, herbaty, palenie papierosów czy stosowanie barwiących przypraw, takich jak na przykład kurkuma czy curry, powoduje powstawanie nieestetycznych żółtych przebarwień na zębach. Jak temu zaradzić i jakie metody wybielania zębów wybrać? Właśnie o tym będzie ten artykuł. Zapraszamy do lektury!

Jakie wybielanie zębów wybrać w gabinecie dentystycznym?

Jeśli już zdecydujemy się na wybielanie zębów, spotykamy się z pierwszym dylematem – co wybrać: wybielanie zębów domowymi sposobami czy oddanie swoich zębów w ręce specjalistów w gabinecie dentystycznym? Oczywiście obie opcje mają zarówno swoje plusy, jak i minusy. Gabinety dentystyczne oferują szereg sposobów na wybielanie zębów. W tym przypadku problemem może okazać się koszt zabiegu dentystycznego.

Jedną z najpopularniejszych metod, jaką proponują dentyści swoim pacjentom, jest metoda nakładkowa. Na czym ona polega? Dentysta przygotowuje nakładkę na zęby specjalnie dopasowaną do kształtu szczęki i następnie przez kilka tygodni pacjent nosi taką nakładkę z rozprowadzonym na niej żelem wybielającym po kilka godzin dziennie. Plusem tej metody jest stosunkowo niska cena – jej koszt waha się między 600 a 800 zł. Niestety metoda nakładkowa jest świetnym rozwiązaniem tylko w przypadku małych, niezbyt widocznych przebarwień na zębach.

Innym dobrym sposobem na białe zęby stosowanym w gabinetach dentystycznych jest wybielanie lampą LED czy Beyond. Ta nieinwazyjna metoda zdobyła szerokie grono zwolenników w ostatnich latach. Jak wygląda ten zabieg? Zazwyczaj trwa on około godziny, w tym czasie dentysta nakłada na zęby preparat wybielający z nadtlenkiem wodoru, po czym naświetla zęby specjalnie przeznaczoną do tego lampą. Czynność ta jest powtarzana kilkakrotnie. Wybielanie lampą polecane jest przede wszystkim osobom oczekującym spektakularnych efektów w stosunkowo krótkim czasie. Jednak trzeba pamiętać o tym, że nadtlenek wodoru nie jest do końca bezpiecznym preparatem dla zębów.

Dobry sposób na białe zęby

Jak najskuteczniej wybielić zęby domowymi sposobami?

Dla wielu z nas wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym może się okazać zbyt kosztowne. Na szczęście jest szereg domowych sposobów, dzięki którym twoje zęby odzyskają blask, a ty będziesz się cieszyć śnieżnobiałym uśmiechem na dłużej. Domową kurację wybielania zębów światłem LED można przeprowadzić również samodzielnie. Do tego potrzebna będzie nakładka wybielająca do zębów. Dzięki niej zyskasz jaśniejsze zęby aż o 9 tonów! Wybielająca nakładka, na której znajdują się diody LED, zasilana jest przez telefon, dzięki czemu można z powodzeniem stosować ją w domowych warunkach, w każdej chwili.

Na efekty nie trzeba długo czekać – już po pierwszym zastosowaniu zauważysz jaśniejsze zęby. Innym dobrym sposobem na białe zęby okazuje się również proszek do wybielania zębów zawierający węgiel aktywny. Co ważne, jest to metoda w pełni naturalna. Jako że zawiera składniki pochodzenia naturalnego i organicznego, takie jak węgiel aktywny, glinka bentonitowa, mięta czy ekstrakt z pomarańczy, polecana jest w szczególności weganom.

Okazuje się, że węgiel aktywny pozyskiwany z drzewa kokosowego ma zbawienny wpływ na nasze zęby oraz jamę ustną! Dzięki niemu nie tylko wybielimy zęby bez konieczności sięgania po specjalistyczne sprzęt, ale także odświeżymy jamę ustną czy zmniejszymy ryzyko powstania próchnicy i chorób dziąseł. Domowe sposoby wybielania zębów opisaliśmy obszerniej w innym artykule na naszym blogu – zapraszamy do lektury!

Wybierz najlepszy sposób wybielania zębów i ciesz się pięknym uśmiechem na długo!

Śnieżnobiałe zęby to jeden z elementów kanonów piękne niezmienny od lat. Jeśli ty również chcesz się pozbyć nieestetycznych żółtych przebarwień na zębach i poprawić swoje samopoczucie dzięki pięknemu uśmiechowi, to czas działać! Wybierz metodę wybielania zębów, która odpowiada twoim oczekiwaniom i zasobom portfela. Niektóre z podanych metod będą idealnym rozwiązaniem dla osób posiadających jedynie niewielkie i mało widoczne przebarwienia na zębach. Inne z kolei gwarantują szybsze i bardziej efektowne rezultaty. Nie zwlekaj i zaskocz wszystkich swoim olśniewającym uśmiechem!

Share this post