Właściwości węgla aktywnego

Właściwości węgla aktywnego

Aby w naturalny sposób zadbać o higienę i estetykę jamy ustnej wiele osób sięga po domowe sposoby wybielania zębów. Jest ich zdecydowanie bardzo dużo, jednak należy wiedzieć, że nie wszystkie są odpowiednie. Najlepiej w tej kwestii zaufać bezpiecznym i całkowicie naturalnym środkom opracowanym przez ekspertów w tej dziedzinie. Bezsprzecznie: używając regularnie proszku Coco Glam nasze zęby staną się białe i błyszczące. Jak to się dzieje? To wszystko sprawka aktywnego węgla kokosowego! Czym on w ogóle jest? Jakie są właściwości węgla aktywnego? I dlaczego warto sięgać po produkty go zawierające?

Na co pomaga i czym jest węgiel aktywny?

Aktywny węgiel organiczny z drzewa kokosowego stosowany jest w kosmetologii, lecznictwie i w wielu innych dziedzinach życia. Jednak dlaczego jest tak skuteczny? Podstawowym powodem jest jego skład i forma. Jest on pozyskiwany specjalną metodą parowo-gazową z łupiny orzecha kokosowego i uznawany za najszlachetniejszą odmianę węgla. Najważniejsze z właściwości węgla aktywnego to jego działanie absorbujące i absorbujące równocześnie. Dzięki temu pomaga on wiązać toksyny, zanieczyszczenia i bakterie, a następnie – w naturalny sposób je usuwać.

Węgiel aktywny – zastosowanie

Na co pomaga węgiel aktywny? Ta innowacyjna i w 100% naturalna metoda wybielania zębów jakiś czas temu zrewolucjonizowała rynek. Jego zastosowań można wymieniać wiele, jednak jedną z najbardziej popularnych ostatnimi czasy jest stosowanie go właśnie jako zamiennika chemicznych, wybielających past do zębów. Jest to zdecydowanie dobry sposób na naturalne rozjaśnienie szkliwa, ale czy tylko? Warto przyjrzeć się wszystkim zastosowaniom tego produktu. Niektóre z nich mogą być zaskakujące!

Biorąc pod lupę węgiel aktywny i jego działanie, dojdziemy do wniosku, że:

  • wspaniale pochłania on osady, które pozostawiają na powierzchni zębów napoje takie jak herbata, kawa, czerwone wino, ale także dym papierosowy oraz niektóre pokarmy. Pomaga też utrzymać w jamie ustnej odpowiednie pH, zapobiegając brzydkiemu zapachowi i chorobie dziąseł. Mycie zębów węglem aktywnym jest więc świetnym sposób na zachowanie higieny jamy ustnej i poprawę jakości uśmiechu.
  • Działa oczyszczająco na skórę twarzy – stosowanie go w formie maseczki lub peelingu odświeża cerę, niweluje działanie toksyn. Pomaga przeciwdziałać trądzikowi i zmniejszyć zaskórniki.
  • Nadaje się do leczenia łupieżu, a także poprawia kondycję przetłuszczających się włosów. Można dodać go do szamponu lub odżywki i używać na co dzień.
  • Poza kosmetologią jest on wykorzystywany też jako filtr w maskach ochronnych oraz dzbankach na wodę.
  • Niektóre rodzaje węgla aktywnego sprawdzają się jako środek leczniczy w przypadku zatruć paracetamolem, fenolami, salicylanami lub nikotyną. Dodatkowo – pomaga pozbyć się… wzdęć!
  • Co ciekawe, już za czasów Hipokratesa był on wykorzystywany do pokrywania ran. Goiły się przez to dużo szybciej.

Węgiel aktywny w Coco Glam

Wspomniane już wybielające właściwości węgla aktywnego to główna zaleta produktu, który jest podstawowym składnikiem czarnego proszku do wybielania zębów. Coco Glam to w pełni organiczny i ekologiczny środek, który korzystając z naturalnego działania aktywnego węgla kokosowego w utlenionej wersji pochłania zanieczyszczenia i osady, zmniejsza próchnicę a także zapobiega chorobom dziąseł. Dzięki połączeniu z miętą niweluje nieprzyjemny zapach z ust, a przez obecność w składzie także ekstraktu z pomarańczy – poleruje i wygładza powierzchnię zębów. Systematyczne stosowanie daje spektakularny efekt. A wszystko to dzięki drobnemu i niepozornemu czarnemu pyłkowi…

Share this post