Wybielanie zębów a ciąża i karmienie piersią. Jakie są zalecenia?

Wybielanie zębów a ciąża i karmienie piersią. Jakie są zalecenia?

W czasie ciąży wiele kobiet pyta, czy można wybielać zęby w tym czasie oraz karmiąc dziecko piersią. Czy to bezpieczne? A może lepiej przełożyć decyzję o wybielaniu zębów na późniejszy okres w trosce o zdrowie dziecka? Wyjaśniamy, jakie są zalecenia dotyczące wybielania zębów w tym przypadku.

Wybielanie zębów a ciąża – czy to idzie w parze?

Wiele kobiet podczas ciąży ma trochę więcej czasu dla siebie. Często zdarza się, że poza przygotowaniami do narodzin dziecka szukamy sposobów na to, by zadbać o siebie, poczuć się atrakcyjnie i dodać sobie pewności siebie. Z kolei, gdy już maluszek przyjdzie na świat, nierzadko musimy ograniczyć czas na różne przyjemności kosmetyczne i próbujemy sięgnąć po sprawdzone domowe metody na poprawę wyglądu. A jeśli mowa o urodzie, to wszyscy dobrze wiedzą, jak duży wpływ na wygląd mają zęby. Zdrowy i śnieżnobiały uśmiech to coś, do czego z pewnością warto dążyć. Pozostaje tylko pytanie, czy wybielanie zębów w ciąży bądź okresie karmienia piersią jest bezpieczne? Czy lepiej z tym poczekać?

Wybielanie zębów a karmienie piersią

Niestety eksperci są jednogłośni. W ciąży oraz w okresie karmienia piersią wybielanie zębów domowymi sposobami, a także u dentysty (bez względu na metodę), jest absolutnie zakazane. Dlaczego? W tych przypadkach odradza się używania wszelkich środków wybielających do zębów, gdyż jak dotąd z powodów etycznych nie przeprowadzono badań nad szkodliwością wybielania w ciąży i w trakcie karmienia piersią. Nie można mieć zatem stuprocentowej pewności co do tego, czy wybielanie zębów paskami w ciąży czy innymi metodami domowymi przez matkę jest całkowicie bezpieczne dla płodu lub później dziecka karmionego piersią.

Należy zwrócić uwagę, że chociaż środki wybielające są przeznaczone do stosowania na szkliwo, to bardzo łatwo może dojść do tego, że zawarte w nich składniki zostaną przeniesione na dziąsła czy dalej przez ślinę do układu pokarmowego i płodu. Choć zagrożenie wynikające z zastosowanych substancji jest hipotetyczne, nie warto ryzykować. W okresie ciąży i karmienia piersią zdrowie dziecka powinno być dla nas priorytetem, więc wybielanie zębów lepiej przełożyć na czas po ciąży i karmieniu.

Wybielanie zębów w ciąży

Wybielanie zębów paskami w ciąży – nie rezygnuj, a przełóż

W ofercie Coco Glam dostępne są innowacyjne żelowe paski do wybielania zębów. Nasuwa się pytanie, czy paski wybielające są bezpieczne? Spieszymy z odpowiedzią! To najbezpieczniejsze paski wybielające, jakie znajdziemy na rynku. Te paski nie zawierają szkodliwego nadtlenku wodoru, który występuje w większości produktów wybielających do zębów. Pomagają uzyskać piękny biały uśmiech w warunkach domowych za sprawą zastosowania węgla aktywnego, który chroni zęby przed osadem i działa skutecznie przeciwko bakteriom w jamie ustnej. Zgodnie z wyżej przedstawionymi informacjami ten rodzaj pasków również nie jest nie polecany dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, natomiast warto paski wybielające z węglem aktywnym zastosować po zakończeniu okresu karmienia.

Paski do wybielania zębów Coco Glam zawierają wyłącznie naturalne składniki, które są bezpieczne dla szkliwa. To szczególnie ważne dla młodych matek, które często borykają się z problemem osłabienia szkliwa i dziąseł. W przeciwieństwie do konwencjonalny pasków wybielających, w których składnikiem aktywnym jest nadtlenek wodoru, paski z węglem aktywnym są bezpiecznym, a przy tym skutecznym rozwiązaniem. Jeśli jednak kobieta po ciąży ma problemy z zębami i dziąsłami, polecamy konsultację ze stomatologiem przed rozpoczęciem domowej kuracji wybielającej zęby.

Już wiesz, jak wygląda kwestia wybielania zębów a ciąży czy karmienia piersią. Pamiętaj, żeby w tym okresie zrezygnować z tego typu zabiegów, jednak po prostu przełóż je na później 🙂

Share this post