Jak stosować paski wybielające? Przewodnik krok po kroku

Jak stosować paski wybielające? Przewodnik krok po kroku

Zastanawiasz się, jak działają paski wybielające?
Sprawdź na przykładzie pasków wybielających Coco Glam – najbezpieczniejszego i najskuteczniejszego produktu tego typu dostępnego na rynku!

Paski wybielające do zębów stanowią świetny sposób na uzyskanie pięknego uśmiechu w bardziej ekonomicznym wydaniu. Zanim zaczniemy kurację, powinniśmy zastanowić się nad wyborem takiego produktu i prześledzić jego skład. Ważnym aspektem jest również prawidłowy sposób używania pasków wybielających. W tym krótkim przewodniku rozwiejemy wszystkie obawy przed pierwszym nałożeniem pasków.

Czy paski wybielające są bezpieczne?

To pytanie często pada przed pierwszym użyciem takiego produktu. Działanie pasków wybielających dostępnych na rynku najczęściej opiera się na zastosowaniu nadtlenku wodoru, który w odpowiednim stężeniu powoduje zmianę ich odcienia. Ta metoda budzi kontrowersje. Środki wybielające z nadtlenkiem wodoru są skuteczne, jeśli chodzi o wybielanie, ale zachodzi obawa, że mogą być potencjalnie rakotwórcze.

Należy wziąć pod uwagę, że nadtlenek może wyciec z nakładki i przedostać się do innych części jamy ustnej. W kilku badaniach na zwierzętach wykazano, że nadtlenek wodoru może prowokować powstawanie guzów nowotworowych w jamie ustnej, a w przypadku połknięcia może przyczynić się do powstania nowotworów przewodu pokarmowego. Natomiast nie ma badań, które potwierdzają podobne skutki dla zdrowia ludzkiego.

Czy paski wybielające są bezpieczne?

Istnieje jednak pewne ryzyko, przed którym ostrzegają stomatolodzy! Paski powlekane nadtlenkiem mogą osłabiać szkliwo zębów, a także podrażniać dziąsła. To wszystko skłania do zachowania ostrożności. Dla 100% bezpieczeństwa warto wybrać paski wybielające Coco Glam – te paski nie zawierają nadtlenku wodoru! Działanie tego produktu oparte jest na właściwościach węgla aktywnego. Obecny w składzie węgiel aktywny to naturalny i ekologiczny proszek, który pomaga doskonale wybielić zęby w całkowicie bezpieczny sposób. Jednocześnie należy zaznaczyć, że nasze paski wybielające nie są testowane na zwierzętach. Gwarantują szybki efekt wybielania, a tego są proste i wygodne w użyciu!

Jak stosować paski wybielające Coco Glam?

Paski wybielające to jeden z najłatwiejszych i najbardziej przystępnych sposobów na wybielanie zębów. Większość osób, które decydują się na tę metodę wybielania zębów, już za pierwszym razem znakomicie radzi sobie z ich nakładaniem. Jak zakładać paski wybielające na zęby w prawidłowy sposób?

  1. Najpierw suchymi palcami rozerwij folię wzdłuż perforowanej krawędzi i oderwij paski.
  2. Jak stosować paski wybielające? Paski należy przykleić stroną nasączoną środkiem wybielającym do obydwu łuków zębów. Dopasuj pasek do linii dziąseł i mocno dociśnij lepką stroną do zębów, aby przylegał. Wsuń nadmiar paska do zębów. Pamiętaj, aby nie szczotkować zębów przed założeniem pasków.
  3. Pozostaw paski wybielające na zębach przez około 30 minut.
  4. Ściągnij paski z zębów. Następnie wypłucz jamę ustną wodą i dokładnie umyj zęby pastą.
  5. Gotowe! Uśmiechnij się! 🙂

Jak działają paski wybielające?

Ważne! Aby jak najdłużej utrzymać biel zębów uzyskaną za pomocą działania pasków wybielających, należy szczotkować zęby przynajmniej dwa razy dziennie (rano i wieczorem), unikać napojów przyczyniających się do powstawania przebarwień szkliwa (lub pić je przez słomkę), płukać usta po spożyciu pokarmów mogących powodować przebarwienia (np. curry, sos sojowy, jagody) oraz regularnie odwiedzać dentystę w celu przeglądu uzębienia i przeprowadzania zabiegów profesjonalnej higienizacji zębów.

Share this post