Jaką pastę do zębów wybrać?

Jaką pastę do zębów wybrać?

Wybór pasty do zębów to pozornie proste zadanie. Wystarczy udać się do drogerii i sięgnąć po pastę dostosowaną do Twoich potrzeb. Gdy jednak staniesz przed półką z asortymentem, istnieje prawdopodobieństwo, że pojawi się pytanie, jaką pastę do zębów wybrać. Do dyspozycji masz pasty bakteriobójcze, przeciwpróchnicze, odświeżające, wybielające, dla delikatnych dziąseł lub nadwrażliwych zębów. Do tego wiele firm, cen i składów. Od czego zacząć? Od wyjścia z drogerii. Nie znajdziesz w niej wysokogatunkowych produktów, tylko syntetyczne zamienniki, które narobią więcej szkód niż pożytku.

Jaka jest najlepsza pasta do zębów? Taka, która została wyprodukowana z naturalnych i wyselekcjonowanych składników, tak jak np. proszek do wybielania Coco Glam Pro Mint. Poznaj więc kilka istotnych informacji, które pomogą Ci wybrać odpowiednią pastę do zębów.

Rodzaje past do zębów – sięgnij po tę dostosowaną do swoich potrzeb

Według opinii klientów, dobra pasta do zębów powinna oferować wszystko, czego możemy od niej oczekiwać. Pierwszym krokiem do znalezienia idealnego rozwiązania, jest uświadomienie sobie, że produkty doskonałe nie istnieją. Znasz powiedzenie, że jeśli coś jest do wszystkiego, zazwyczaj jest do niczego? Tak też jest z pastami do zębów. Musisz więc wybrać między propozycjami:

  •  przeciwbakteryjnymi i przeciwpróchniczymi
  • wybielającymi
  • dla zębów nadwrażliwych
  • chroniącymi dziąsła
  • odświeżającymi

Należy także zwrócić uwagę na skład. Jest on o wiele bardziej istotny, niż może się to wydawać. Większość past posiada w swoim składzie związki fluoru (np. aminofluorki, fluorek sodu i fluorek cyny). Musi być go jednak odpowiednia ilość (ok. 1500 ppm). Innym środkiem bakteriobójczym, który wykazuje właściwości przeciwpróchnicze, jest m.in. ksylitol. Powoduje on, że smak pasty jest słodki. Pamiętaj, by używać preparatów, które mają najmniej związków chemiczny i sztucznych dodatków w składzie. Im więcej naturalnych ekstraktów i wyciągów, tym lepiej.

Jaka jest najlepsza pasta do zębów?

Dobra pasta do zębów – co ją charakteryzuje?

Wysokiej klasy proszek do zębów Coco Glam to przykład innowacyjnego produktu, który został wykonany z naturalnych i bezpieczny składników.
Należą do nich:

  • węgiel aktywny
  • glinka bentonitowa
  • mięta
  • ekstrakt z pomarańczy

Wiesz już, czego nie powinna i co powinna zawierać pasta do zębów? Pamiętaj, że nie wolno zapominać o szczoteczce, która jest równie istotna. Jej twardość i jakość wykonania mają równie duże znaczenie dla komfortu i efektów.

A co ze szczoteczkami do zębów?

Warto także wspomnieć o aspekcie, jakim są różne rodzaje szczoteczek do zębów. Najprostszy podział to na szczoteczki elektryczne i manualne. Następnie należy przejść do twardości włosia. Kategorie dzielimy na twardy, średni i miękki. Osoby ze zdrowymi i wytrzymałymi dziąsłami oraz zębami powinny korzystać ze szczoteczek z twardym włosiem. Jeżeli jednak pojawi się dyskomfort lub krwawienie, warto zejść o poziom niżej. W dalszym ciągu zauważasz krew lub czujesz ból? Zainwestuj w produkt z miękkim włosiem i wydłuż czas szczotkowania o 30-60 sekund. Klienci, którym zależy na walorach estetycznych, powinni skorzystać z produktu takiego jak szczoteczka do zębów Coco Glam z kryształem. Jest to model wykonany z bezpiecznych i wytrzymałych tworzyw sztucznych w kolorze czarnym. Szczoteczka zdobiona jest dodatkowym kryształem w stylu glamour. Dodaje on wyjątkowo eleganckiego i luksusowego charakteru, który przypadnie do gustu klientkom o wysokich oczekiwaniach. Czy wiesz, że zęby możesz szczotkować nawet bez pasty? Należy wydłużyć czas do 8-10 minut szczotkowania, co może być problematyczne. Jest to więc raczej forma ciekawostki, która może okazać się pomocna w trakcie wyjazdów, gdy zapomnisz pasty do zębów i dowiesz się o tym dopiero przed snem.

Share this post